Mangajo - social eating

Pomysł na aplikację

Pomysł na aplikację Mangajo narodził się z obserwacji trendu umożliwiającego powstanie firm w przestrzeni ekonomii współdzielonej. Firmy takie jak Airbnb, Uber, Turo, Veturilo, Lime itd. na stałe osiedlili się na globalnym rynku, wprowadzając efektywne korzystanie ze wspólnych zasobów ale też platformy na których użytkownicy mogą zarabiać. Co więcej, według naszej najlepszej wiedzy, brakuje rozwiązań w tym stylu w branży gastronomicznej.



Proponujemy aplikację tworząca platofrmę łączącą osoby:

  • nie lubiących/nie umiejących gotować
  • którzy nie mają na to czasu

z osobami:

  • które uwielbiają eksperymentować i poznawać ludzi przy jedzeniu
  • lub po prostu lubią gotować i chcieliby jeszcze na tym zarobić


Analiza rynku

Po przeprowadzonej analizie rynku dowiedzieliśmy się, że liczba ludzi w Polsce zamawiających regularnie jedzenie zamawiania potraw z dostawą do domu nieustannie rośnie (z 25% do 31% w 2014 roku).

Szacuje się, że za pięć lat blisko połowa jedzenia będzie zamawiana przez internet, a rynek osiągnie wartość ok. 6 mld zł.

Dodatkowo ludzie coraz częściej jedzą świadomie i wybieraja zdrowa żywność co tworzy większy popyt na zdrowe domowe jedzenie.

Ryzyko

Biorąc pod uwagę ryzyko konfliktów z gośćmi, braku popytu albo różnych możliwych tarć z systemem prawnym i konsekwencję niepowodzenia, wyrażone w postaci straconych pieniędzy albo upadłości, chcemy na początku dokładnie przetestować nasze założenia.

Testowanie założeń

Testowanie założeń będzie się odbywało w postaci wywiadów z potencjalnymi gotującymi oraz gośćmi w celu wykrywania problemów i weryfikacji popytu. Uruchomimy również badanie marketingowe i zorganizujemy testowe wspólne obiady.

Przeprowadzimy całościową analizę prawną, żeby zapobiec wszystkim możliwym problemom prawnym w przyszłości.


Intuicyjna i wygodna aplikacja

Dużą uwagę zwrócimy na intuicyjność i wygodę korzystania z aplikacji szczególnie od strony osób gotujących, ponieważ klientami często będą osoby starsze bez doświadczenia z aplikacjami.


Propozycja wartości

Nasz system lączy ludzi, którzy są w stanie i chcą gotować z tymi, którzy nie są w stanie albo nie chcą gotować, ale chcą jeść. Dla ludzi nie gotujących oszczędzamy czas i dajemy możliwość zjedzenia czegoś wartościowego znacznie taniej niż w restauracji. Dla ludzi gotujących (np. dla babć) zaspokajamy ich potrzeby kogoś nakarmić (pozwalamy zaoszczędzić na produktach albo nawet zarobić). Dzięki systemu ocen minimalizujemy szanse wystąpienia problemów z gośćmi albo gospodarzami.

Oferujemy łatwą w korzystaniu i wygodną aplikację oraz system wsparcia.